Mody / Patche / Dodatki

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3826
Rejestracja: 12 sie 2002 18:07

Mody / Patche / Dodatki

Post autor: timon »

Ostatnio zmieniony 17 sie 2020 22:10 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 50 razy.
Powód: Aktualizacja
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sie 2003 22:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Jacek »

Brzmi zachęcająco ale link "Co i jak" nie działa, poprawisz? Na szczęście jest plik "readme".

Wszystko działa - archiwum wypakowujemy do katalogu Thiefa, odpalamy plik InstallEP.bat i... gotowe :)
Odpaliłem tak na chwilę Running Interference, zmiany nie są duże, na razie zauważyłem głównie bardziej szczegółowy loot.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 sty 2003 23:21

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Nivellen »

Zerknąłem sobie w obrazki i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Większość obiektów została stworzona od nowa z bardziej szczegółowymi szkieletami i teksturami, przedmioty wyglądają teraz bardzo realnie. Ciekawe jak to się ma do wydajności?

Edit: najszybciej pobierać z "South Quarter", załapuje od razu bez czekania na kolejki czy podawanie haseł.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2008 18:58 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3826
Rejestracja: 12 sie 2002 18:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Poprawione, na dodatek zauważyłem jeszcze jeden swój błąd : paczka poprawia obiekty a nie teksturki. Już zmieniłem pierwszy post.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Patologiczny zarazek. Hołota chamska.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2545
Rejestracja: 17 sty 2005 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Leming »

Nie rozumiem. To paczka obiektów dla Dromedowców, stworzona pod kątem nowych misji, czy mogę ją jakoś zainstalować, żeby poprawić wygląd misji oryginalnych?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3826
Rejestracja: 12 sie 2002 18:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Paczka przeznaczona dla każdego, poprawia wygląd obiektów już istniejących w T1/T2/TG.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Patologiczny zarazek. Hołota chamska.
Awatar użytkownika
jendreck
Bełkotliwiec
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2007 19:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: jendreck »

Świetny pomysł! Część przedmiotów wygląda naprawdę dużo lepiej. Szkoda, że nie poprawiono wyglądu postaci tak jak to było zrobione w łacie do System Shocka 2. No chyba, że się mylę (a chciałbym :? ). Polecam notkę na thief-thecircle. Tam jest zestaw screenów przed i po użyciu łaty.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3834
Rejestracja: 21 paź 2004 14:55

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: eLPeeS »

Na screenach te nowe modele wyglądają po prostu świetnie. Zwłaszcza w porównaniu ze starymi. Ciekawi mnie tylko jak będą sie komponować z pozostałymi - nieupgradeowanymi - obiektami i teksturami z gry? Tak czy inaczej kawał dobrej roboty! :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2007 16:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

zainstalowałem i... rewelacja!! :) Niesamowici są Ci ludzie..
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3834
Rejestracja: 21 paź 2004 14:55

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: eLPeeS »

UWAGA!!
Zaratul pisze:EDIT:Odkryłem że "The Thief Enhancement Pack"powoduje brak polskich fontów.

Ja niestety muszę potwierdzić :( W menu jest jeszcze OK, ale już w samej grze nie ma polskich literek. Trzeba będzie wybierać - delektować oczy pięknymi widokami czy umysł pysznym tłumaczeniem ;) No chyba, że ktoś coś z tym zrobi. O ile coś się da zrobić.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Czcionek polskich brak, potwierdzam, ale żadnych innych efektów, nie uważacie, że to bez sensu? Po co instalowałam? Mam T2 z Antologii.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2007 16:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

a zainstalowałaś, tak jak napisano? bo nie wiem, czy chodzi Ci o to, że zainstalowałas, i nie dość, że nie masz polskich liter, to jeszcze nie widzisz żadnych zmian. Bo jeśli nie widzisz innych zmian to musiałaś coś przypadkiem pokręcić... Ja też mam Thiefa z antologii (choć nie tylko:) ), ale po instalacji przedmioty z "podmienionym" wyglądem mam już :) i wygląda to świetnie :) osobiście przedkładam ten ciekawy "upgrade" nad problem z brakiem polskich liter, ale to tylko moja własna opinia :) zresztą przyznam szczerze, że nawet nie zwróciłem specjalnie uwagi na jakieś rażące problemy z czytaniem, więc chyba nie jest tak źle ;) co najwyżej zamiast "gęś" będzie "ges" :) zauważyłem tylko, że w niektórych wyrazach z polskimi literkami, zjada te polskie i to już jest większy problem. Ale może ktoś sie z tym upora :)

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 14:57 ]
jednak sprawdziłem teraz wszystko ładnie i .... mam polskie litery, wszystko działa w 100% :) nie wiem od czego to zależy... w każdym razie mam polskie litery, i podmienione tekstury ulepszonych wizualnie przedmiotów. Ale pamiętam, że sporadycznie zdarza się, że jakaś literka polska jest zjedzona.

Edit: jednak nie wszystko do końca jest dobrze :]. Faktycznie w niektórych zapiskach, polskie litery są pozamieniane na różne inne dziwne, ewentualnie część liter jest zjedzona. No niestety... taka cena za ciut lepszy wygląd ;) PS: mówię o Thief gold w tym momencie. Nie wiem dokładnie, jak to wygląda na T2, sprawdzę dopiero, jak będę przechodził kampanię dla drugiej części.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 paź 2006 18:15

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Łucznik »

Piękne obiekty...piękne!
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Sprawdziłam, nie we wszystkich misjach brak polskich liter, ale jednak, a zmian nie ma. Zainstalowałam jeszcze raz, tak, jak wyczytałam u Jacka w jednym z pierwszych postów na ten temat. Wyskoczył mi error. Dlaczego? Co robię źle?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2007 16:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

nie mam pojęcia... może powiem w dwóch zdaniach jak ja to zrobiłem:

1. ściągnałem plik z jednego z podanych linków, następnie rozpakowałem jego zawartość RARem.
2. przekleiłem rozpakowane pliki do folderu z grą (tam gdzie plik exe), w trakcie operacji zadało mi chyba pytanie, czy chcę podmienić plik, potwierdziłem.
3. kliknąłem na setup expansion packa. zainstalowało sie w ułamku sekundy. wszedłem do gry, uruchomiłem, pomyszkowałem chwilkę, i od razu widziałem efekty.

sprawdź np jak wyglądają u Ciebie kupki z monet. jeśli wyglądają tak jak w pierwowzorze gry nadal to nie mam pojęcia o co chodzi... jaką masz wersje windowsa?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3826
Rejestracja: 12 sie 2002 18:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Dodatek zawiera czcionki dla dwóch najczęściej używanych rodzajów papieru. Jeśli chcecie mieć i nowe obiekty i teksty po polsku to proponuje otworzyć plik ep.crf ( winrar-em, winzip-em czy innym dziadostwem) i zmienić nazwę katalogu Books na inną.

krystyn-a pisze:Sprawdziłam, nie we wszystkich misjach brak polskich liter, ale jednak, a zmian nie ma. Zainstalowałam jeszcze raz, tak, jak wyczytałam u Jacka w jednym z pierwszych postów na ten temat. Wyskoczył mi error. Dlaczego? Co robię źle?


Wklej tutaj zawartość pliku Darkinst.cfg ( otworzysz go notatnikiem, wordpadem lub ... )
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Patologiczny zarazek. Hołota chamska.
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 sty 2008 22:49

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: uther »

Rozumiem, że jeśli widzę okrągłe a nie ośmiokątne talerze czy misy, to dodatek zainstalował mi się poprawnie?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Garrett z Piły pisze:... jaką masz wersje windowsa?

Jeszcze Milenium.

timon pisze:Wklej tutaj zawartość pliku Darkinst.cfg ( otworzysz go notatnikiem, wordpadem lub ... )

A dokładniej?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3826
Rejestracja: 12 sie 2002 18:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Otwórz katalog gdzie masz thiefa odszukaj ten plik i zaznacz go. Teraz przytrzymaj shift +klik prawym przyciskiem ; wybierz "otwórz z" i z listy wybierz notatnik. Po otwarciu zaznacz wszystko ( ctrl+a ) i skopiuj ( ctrl+c ) Potem wklej to do postu. Inne rozwiązanie to załącz plik jako załącznik do postu :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Patologiczny zarazek. Hołota chamska.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 833
Rejestracja: 13 sty 2008 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

Ale lol :-D Zainstalowałem ponownie Enhancement Packa,nie działał mi.
Więc wszedłem do menu wyboru rozdzielczości,wyszedłem z niego bez zmieniania czegokolwiek,ekran mrugnął,załadowałem mojego sejwa i nie dosyć że enhancement pack mi działa to jeszcze mam polskie fonty. :-D
Jaja jak granaty. :-D

@krystyn-a

http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... t1596545:w tym topicu masz pokazane co zmienia enhancement pack.
Spróbuj też "zoptymalizować" grę przy pomocy dark loadera.
W readme enhancement packa jest napisane że trzeba to zrobić.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Dzięki za rady, ale nic z tego. Ciągle mam error.
timon pisze: Potem wklej to do postu

???
Jak zainstaluję na nowym kompie może nie będzie problemu.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 833
Rejestracja: 13 sty 2008 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

krystyn-a pisze:Dzięki za rady, ale nic z tego. Ciągle mam error.
timon pisze: Potem wklej to do postu

???
Jak zainstaluję na nowym kompie może nie będzie problemu.


Timonowi chodziło o to że wklejasz(ctrl+v) te wszystkie ścieżki które są wypisane w pliku.
Chodzi o to:
install_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\
language english
resname_base .\EP+.\EP+.\EP+.\EP+.\EP+G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\res+E:\install\t2\
load_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\+E:\install\t2\
script_module_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\+E:\install\t2\
movie_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\movies+E:\install\t2\movies

I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Zaratul pisze:I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?

Przy próbie zainstalowania pliku.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 833
Rejestracja: 13 sty 2008 21:42
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

krystyn-a pisze:
Zaratul pisze:I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?

Przy próbie zainstalowania pliku.


Może przy instalacji nie ma pliku EP.crf w katalogu Thiefa?
Bo mi czasami ten plik...znika.Nie mam pojęcia dlaczego.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1330
Rejestracja: 11 lis 2006 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

U mnie jest ten plik.
Kupuję nowy komp i zobaczę co jest.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
ODPOWIEDZ