Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 4894
Rejestracja: 29 sty 2008 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: SPIDIvonMARDER »



18 zł lub 0 na komórce

Ostatnio zachwyciłem się "Among Us". Gra niby z 2018 roku, ale chwile temu przeżyła eksplozję popularności. Rzadko daję się na takie coś złapać, ale nie żałuję.

To coś w stylu bardzo uproszczonej planszówki "Battlestar Galactica". Jesteśmy załogą statku kosmicznego i musimy wykonywać różne zadania, aby zadbać o kondycję statku. Pomiędzy nami jest zdrajca nie tylko sabotujący starania, ale mogący też zabijać innych członków. Każdy gracz może zwołać zebranie kryzysowe lub dokonuje się ono automatycznie w chwili odkrycia zwłok. Wtedy następuje dyskusja rodem z gry towarzyskiej "Mafia" i można wywalić za burtę osobę podejrzewaną o zdradę. Poza tym jednym momentem powinna odbywać się w całkowitej ciszy, aby nie zdradzać za dużo.

Zatem jest to banał o minimalnych wymaganiach sprzętowych, ale niezwykle satysfakcjonujący! :) Jakby jacyś złodzieje chcieli pograć, to można spróbować.
Obrazek
peter_spy
Złodziej
Posty: 2484
Rejestracja: 14 wrz 2002 21:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Ja za to polecę Hades, to piekielnie dobra gra *badum-tss*. :-D

Ekipa z Supergiant Games osiągnęła już taki poziom, że w zasadzie każdą kolejną grę ich autorstwa kupuję w ciemno. Tym razem jednak studio wybrało ścieżkę early access, za którą osobiście nie przepadam. Na szczęście wersja 1.0 ukazała się parę dni temu i gra jest już kompletnym tworem.

Jeżeli graliście w Bastion, Transistor lub Pyre to Hades jest poniekąd połączeniem wszystkich poprzednich doświadczeń. To rogue-lite hack & slash, gdzie dynamika sterowania i elementy fabularne mają swoje początki w Pyre.

Tym razem uciekamy z piekła, a każdy nasz zgon powoduje powrót na start. Mamy kilka rodzajów surowców, po każdej porażce tracimy jedynie złoto. Statystyki jak i punkty doświadczenia również są trwałe. Pomiędzy kolejnymi eskapadami zajmujemy się rozmowami z postaciami, odkrywaniem i rozbudową "bazy" i innymi przyjemnymi drobiazgami. Mimo porażek fabuła również idzie do przodu, pojawiają się nowe postacie itd.

Całość jest bardzo wciągająca, powiedziałbym że wręcz uzależniająca :) "Jeszcze jedna partyjka" to syndrom, w który łatwo wpaść, a potem się okazuje, że z 22.00 zrobiła się 2.00 w nocy ;)

Trailer z rozgrywki:
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2631
Rejestracja: 04 sty 2004 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Juliusz »

Hmmm... po takiej dawce hałasu i błysków na ekranie, to pewnie do 4.00 nad ranem nie zasnąłeś, mniemam? Przynajmniej ja bym nie mógł...
Szczerze mówiąc, to takie gry skłaniają mnie do powrotu do dyskusji na temat szkodliwości gier dla zdrowia...
peter_spy
Złodziej
Posty: 2484
Rejestracja: 14 wrz 2002 21:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Coś w tym jest. Póki co zrobiłem sobie przerwę i planuję wracać do niej w mniejszych dawkach, bo faktycznie idzie dostać epilepsji.

Ponadto jeżeli mieliście kiedyś problemy z nadgarstkami lub ścięgnami, to też trzeba uważać. Nawet na padzie ręce męczą się od nawalania w przyciski, co w tej grze jest równie intensywne jak w bijatykach. Na późniejszych etapach gra przypomina raczej bullet-hell shooter i ja prawdę mówiąc wymiękam. Przydałby się jakiś Easy Mode.
peter_spy
Złodziej
Posty: 2484
Rejestracja: 14 wrz 2002 21:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Uff, udało mi się przejść całość... Tylko po to, żeby w zakończeniu dowiedzieć się, że muszę to zrobić jeszcze co najmniej kilka razy, żeby odblokować całe zakończenie. Wszystko jest fajnie uzasadnione fabularnie i ogólnie to całkiem sprytny trick, ale nie dziękuję :D To nie na moje siły.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3834
Rejestracja: 21 paź 2004 14:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Ze dwa lata temu zachwycałem się na forum The Long Dark. Obecnie gra jest za free na Epic Games Store. Nic nie straciła ze swojego uroku i grywalności a doszło sporo nowości. Nadal gorąco polecam. Można podarować sobie kawałek zimy podczas naszej szarej quasizimy ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
peter_spy
Złodziej
Posty: 2484
Rejestracja: 14 wrz 2002 21:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Mnie podkusiło na Gearsy 5, bo były na steamie w ramach mid-week madness za 30 zeta. Nie wiem po co mi to było :D
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2631
Rejestracja: 04 sty 2004 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Juliusz »

eLPeeS pisze:Ze dwa lata temu zachwycałem się na forum The Long Dark. Obecnie gra jest za free na Epic Games Store. Nic nie straciła ze swojego uroku i grywalności a doszło sporo nowości. Nadal gorąco polecam. Można podarować sobie kawałek zimy podczas naszej szarej quasizimy
Miałem napisać wcześniej - dzięki za info. Załapałem się na wersję darmową. Gra faktycznie prezentuje się klimatycznie. Choć, kiedy będę miał czas w nią zagrać, to zupełnie inne pytanie! :)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4616
Rejestracja: 11 kwie 2003 11:07
Lokalizacja: Radlin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Nie wiem czy słyszeliście o przeglądarkowej, wieloosobowej grze strategicznej Neptune's Pride? Gra ma już ponad 10 lat, a ja o niej usłyszałem dopiero w grudniu 2020 i przeklinam dzień, w którym postanowiłem zagrać! Gra jest genialna w swej prostocie - grafika umowna, dźwięków prawie nie ma, a i tak wsysa. Zasady załapałem od razu, a w razie czego bardzo pomocna jest społeczność na kanale Discord.

O co więc w tym wszystkim chodzi? Gra odbywa się w czasie rzeczywistym. Na mapie galaktyki każdy z graczy kieruje swoim imperium. Zaczyna się niewinnie - zajmujemy kolejne systemy gwiezdne, rozbudowujemy infrastrukturę i w końcu nie ma już wolnych gwiazd. Szybko robi się ciasno i tutaj do akcji wkracza czat wbudowany w grę, bo... w grze nie ma zaprogramowanej z góry dyplomacji. Tę prowadzimy sami. Możemy wysłać wiadomość do wszystkich, do wybranych graczy lub tylko do jednego. Spiski, wymiana technologii, noże w plecy - musisz mieć oczy dookoła głowy i cały czas rozmawiać, rozmawiać i rozmawiać. W każdej chwili ktoś może cię zaatakować, może się zawiązać koalicja przeciw Tobie, a ty musisz szukać sojuszników, którym nie w smak jest, żeby ktoś kosztem Ciebie rósł w siłę. Gra jest w czasie rzeczywistym, ale jedna rozgrywka trwa 2-6 miesięcy. Paranoja jest częścią tej gry - wszyscy gracze jej doświadczyli :) Mimowolnie zaglądasz co chwilę na serwer czy coś się nie dzieje, czy ktoś ci akurat noża w plecy nie wbija, zasypiasz z myślą czy coś się w nocy nie stanie, rano odpalasz od razu gierkę i sprawdzasz hehe Brzmi niewiarygodnie, ale jak rozwijasz sobie imperium od miesiąca, to nie odpuścisz - będziesz pilnował jak pies kiełbasy :-D

Jest to najlepsza gra, w którą zagrasz raz. Po kilku miesiącach paranoi będziesz wypluty i przeżuty, ale jednak zadowolony. Strach zaczynać nową grę, bo wiesz, że przez nastepne miesiące spał będziesz mało :))
SZKICE UMYSŁU - reaktywacja
Wherever You Go, There You Are...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2631
Rejestracja: 04 sty 2004 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Juliusz »

Mówisz, że gra uzależnia, powoduje powstawanie lęków i paranoi, sprawia, że człowiek będzie niewyspany i źle mu się to odbije na zdrowiu i dopiero po kilku miesiącach będzie w stanie się z tego wyrwać i być może wrócić do świata rzeczywistego?
Dzięki za ostrzeżenie - już wiem, w co nie zagram! :oki
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4616
Rejestracja: 11 kwie 2003 11:07
Lokalizacja: Radlin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Jak ktoś jest hardkorem i lubi strategie, to mogę polecić :)

Swoją drogą, to podoba mi się (i myślę, że warto o tym wspomnieć), że gra jest darmowa i nie ma żadnych mikropłatności. Nie ma tutaj sytemu "pay for win". Oczywiście można wykupić sobie konto premium, ale daje ono tylko dostęp do większej ilości avatarów dla swojego lidera imperium oraz możesz brać udział w większej ilości gier jednocześnie. Bezpłatnie można brać udział "tylko" w dwóch rozgrywkach... co i tak już jest zbytnim hardkorem, bo jak już wspomniałem, jedna partia potrafi cię przemielić na papkę ;) W każdym razie, w samej grze wszyscy są równi i nikt nie ma benefitów ani handikapu z racji posiadanego konta premium :ok
SZKICE UMYSŁU - reaktywacja
Wherever You Go, There You Are...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2545
Rejestracja: 17 sty 2005 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

Maveral pisze:Nie wiem czy słyszeliście o przeglądarkowej, wieloosobowej grze strategicznej Neptune's Pride? ...
No to tak. Odpaliłem mapę tutorialową. Najpierw dzień czekałem aż się 8 osób zbierze. Gra zaczęła się dopiero kolejnego dnia. Po 3-4 dniach 6 graczy przeszło pod kontrolę AI ze względu na brak aktywności. Zostałem ja oraz jakiś gracz premium z mnóstwem achievementów (czyli doświadczony), który bez większego wysiłku przejmował wszystko jak leci.
Nie doświadczyłem ani ułamka tych emocji, które mi obiecałeś. Czuję się oszukany. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4616
Rejestracja: 11 kwie 2003 11:07
Lokalizacja: Radlin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Cóż, ja też naciąłem się na mapie tutorialowej. Natomiast właśnie jak zagrasz ze sprawdzonymi ludźmi, to nikt nie odpuszcza. Najlepiej dołączyć do kanału Discorda gry i tam się zgadać, bo tam przesiadują pewni gracze, którzy będą grali do końca. Ja na razie muszę odparować od ostatniej rozgrywki, bo ostatnie 2 miesiące mało spałem ;)
SZKICE UMYSŁU - reaktywacja
Wherever You Go, There You Are...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ