Zagraniczne seriale telewizyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

czaprak14
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2020 15:12

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: czaprak14 »

a korzystaliście z amazon prime? polecacie jakieś ich produkcje?
danutadankiewicz
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2020 21:05

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: danutadankiewicz »

co to w ogóle?
[SPIDI: wycięta reklama]
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: McLusky »

Właśnie kończę 3 sezon DARKa na Netflixie.

1 sezon - rewelacja!
2 sezon - trochę się dłuży i chyba nieco przekombinowany.
3 sezon - byle do końca, żeby zobaczyć jak to się skończy. :P

Pierwszy sezon połknięty w 3 dni, drugi w 2 tygodnie...
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4616
Rejestracja: 11 kwie 2003 11:07
Lokalizacja: Radlin
Kontakt:

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Maveral »

No to tak pokrótce co polecam (bo od ostatniego mojego posta w tym wątku już trochę obejrzałem ;) ):

1. Netfliksowe seriale dokumentalne o seryjnych mordercach. Jest ich tam trochę. "Taśmy Teda Bundy'ego", "Rozpruwacz z Yorkshire", "Unabomber: jego własnymi słowami", "The confession killer" itd. Naprawdę ciekawie zrealizowane.
2. Unabomber - serial fabularny o zamachowcu Tedzie Kaczyńskim.
3. The Expanse 5 sezon - wielu ludzi się zawiodło, bo fabuła znacznie zwolniła. Chyba najsłabszy sezon, choć ma w sobie perełkę, czyli odcinek 4 - siedzisz jak na szpilkach i nawet nie wiesz kiedy zleciał. Chyba najlepszy epizod w całym serialu. Jako, że przeczytałem wszystkie tomy sagi, to wiedziałem, że fabuła zwolni i będzie to najsłabszy sezon. Nie pomyliłem się, ale nadal jest to porządne hard sci-fi.
4. The Boys - superbohaterowie w krzywym zwierciadle. Świetnie zrobiony serial :ok
5. Lupin - tylko 5 odcinków, więc szybko się ogląda. Serial łatwy i przyjemny, ale przy tym wciągający. Polecam jeśli chcecie obejrzeć coś na rozluźnienie :)
6. Hitler's Circle of Evil - kapitalny serial dokumentalny o najbliższych współpracownikach Hitlera. Jeśli ktoś się interesuje historią, to na pewno powinien obejrzeć. Tak na marginesie, czytając komentarze w necie może czasem mózg wyparować, bo oczywiście zawsze ktoś się musi doczepić, że ten miał grzywkę czesaną w inną stronę, a tamten miał medale przypięte trochę bardziej na lewo... szczytem było jak przeczytałem, że próbują wybielić Hitlera, bo go mało pokazują :)) Przypominam, że to serial o jego współpracownikach, a nie nim samym, ale Polaczkom nie przegadasz :)) Tak czy owak pozycja naprawdę solidna - polecam :)
SZKICE UMYSŁU - reaktywacja
Wherever You Go, There You Are...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3834
Rejestracja: 21 paź 2004 14:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

Na zimowy klimat polecam Snowpiercer na NX. Ciekawy dystopijny serial saj faj w klimatach postapo, którego akcja toczy się w pociągu przemierzającym pokryty śniegiem i skuty lodem świat. Jak potraficie przymknąć oko na kwestie saj to będziecie się dobrze bawić. Generalnie czuć klimat Frostpunka, Metro Gołuchowskiego i innych podobnych produkcji. Dopóki śnieg za oknem nie zelżeje ja się jaram :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2545
Rejestracja: 17 sty 2005 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:Na zimowy klimat polecam Snowpiercer na NX...
Był kiedyś film o tym samym tytule. Nawet całkiem fajny. Zgaduję, że serial jest nawiązaniem do wydarzeń z tamtego filmu.
Czy serial oferuje coś więcej niż tylko rozciągnięcie pierwotnej akcji filmu na kilka(naście) godzin w odcinkach? Czy raczej jest to na zasadzie - jeden odcinek = jeden wagon więcej zdobyty.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3834
Rejestracja: 21 paź 2004 14:55

Re: Zagraniczne seriale telewizyjne

Post autor: eLPeeS »

@Leming
Tak, serial jest wzorowany na filmie, który to znowu jest wzorowany na francuskim komiksie, przy czym tego drugiego nie widziałem to się nie wypowiem. Niech odpowiedzią dla Ciebie będzie wypowiedź jednej z aktorek: "I would say that the biggest difference is, the film is very linear – it starts in the tail and it goes through to the engine. And our show travels around all the different classes and tells various stories". No i podpowiem też, że ilość wagonów zmienia się w trakcie trwania serialu to w jedną to w drugą ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ